jáTÉKA kiállítás 24: Csatára fel! - Kétszemélyes stratégiai játékok

mancala típusú afrikai játék

Kiállított játékok
Afrikai, kézzel készült fa táblás játékok - mancalák (oware, igoszoro, bao, kumalak, korgul) és Afrika számol (kiadvány).
Erdélyi sakktábla, görög sakktábla, üvegpoharas sakk, mágneses sakk, ostábla.
"Nagylacis" játékok: Rotary, Pikk-Pakk, Fonákollós, Pentominó, Mini Játék Mester (kiadvány), 100 észjáték a "cogitoys" sorozatból (kiadvány).
Malom változatok.
Nowak: 50 táblás játék (kiadvány), Szentgyörgyi József: Dámaiskola (kiadvány).
Aranyásók párbaj, Othello, Bison, Speed Cups 2.
Otthon is elkészíthető játéktáblák, figurák.
A homoludens.hu Egyesület által a korábbi években meghirdetett játékpályázatokra készült malom és sakkfigurák.

Megnyitó: 2019. január 18. péntek, 18.30-kor.
Megnyitja: Püspöki János (Püsi), nemzetközi Go, Tantrix és Backgammon játékos

A megnyitó alkalmából a kiállításra be nem férő további afrikai mancala játéktáblák is bemutatásra kerülnek és kipróbálhatók.
A kiállítás megnyitó és játékklub résztvevői között különleges, bolti forgalomban nem kapható kétszemélyes játékokat és kiadványokat sorsolunk ki.
A megnyitó után a kiállított játékokat együtt próbáljuk ki a Családi Társasjáték Klubban.
A kiállítás összeállításában közreműködött: Sándor László. Köszönjük!

A kiállítás a homoludens.hu Egyesület és a Kult13 közös programja, amelyhez az Angyalföldi Gyermek- és Ifjúsági Ház biztosítja a helyszínt. A kiállítás megvalósításának támogatója a XIII. Kerületi Önkormányzat.

A kiállítás a Gyermek- és Ifjúsági Ház teljes nyitvatartási idejében, ingyenesen megtekinthető.

2019. január 18. 18.30 - 2019. március 12. 10.00
kiállítás