3. Családi Játék Hétvége

Kép a 2016-os Családi Játék NAP-ról - puzzle verseny

Három napos játékfesztivál Budapesten 6-101 éveseknek.
Gyermeknapra családoknak is kitűnő program, játék lehetőség.

• Próbálj ki 300 féle társasjátékot!
  • Készíts origamit, játékokat!
  • Dobálj a kerti játékokkal!
  • Versenyezz értékes díjakért!
  • Nézd meg a játékkiállítást!
  • Vegyél részt az ajándéksorsolásokon!

Családi Játék Hétvége főbb programok

2017. május 26. péntek

• 14.00-tól Rummikub Kupa
  • 18.00-18.15 Kockajátékok kiállítás megnyitó
  • 17.00-21.00 Családi Társasjáték Klub Extra, meglepetésekkel

2017. május 27. szombat (verseny nap)

• 10.00-tól Wizard Kupa
  • 10.00-tól Aranyásók Kupa
  • A versenyek ideje alatt a hozzátartozóknak játszóház

2017. május 28. vasárnap 10.00-18.00

• 300 (!) féle társasjáték, szabadtéri játékok, játékkészítés, papírhajtogatás, ördöglakatok
  • Színházterem: családi játékok, 6 éves kortól
  • Balett terem: társasjátékok nagyobbaknak, felnőtteknek
  • Emelet: gamer játékok (lepakolósak, hosszabb játékidő)
  • Kert: mindenféle különleges szabadtéri játék
  • Versenyek egész nap: Puzzle Kirakó, Zsugazsák, Vigyáz(z)6!, malom, papírrepülő, kukoricazsák dobáló, létragolf.
  • Még csocsóasztal is lesz!
  • 13.30 Játékpályázatok díjátadó, ajándéksorsolás
  • 17.30 Ajándéksorsolás

Versenyek, verseny jelentkezés

80.000 Ft értékű társasjáték egy iskolának
Az az általános vagy középiskola, amelyből a legtöbb diák jön el a Családi Játék Hétvégére és játszik velünk, játékokat nyer: az első helyezett: 80.000 Ft értékű, a második helyezett 20.000 értékű társasjáték csomagot kap. Ehhez egyrészt a diák belépéskor a diákigazolványa felmutatásával igazolja, melyik iskolába jár, másrészt legalább 3 játékot játszania kell.
Köszönjük a Piatnik Budapest Kft. felajánlását!

Játékverseny felhívások
A korlátozott férőhelyekre tekintettel a versenyek egy részére előzetesen kell jelentkezni az info@homoludens.hu email címen.
Csak előzetes jelentkezéssel:

Rummikub Kupa
A játékosoknak a dominószerű köveikkel számkombinációt vagy számsort kell összeállítaniuk, amiket aztán igyekeznek lerakni.

Wizard Kupa
Kártyajáték, melyben előre kell megbecsülni, hány ütést fogunk vinni. Csak ha már nagyon jól tudsz játszani!

Aranyásók Kupa
Kártyajáték, melyben előre kell megbecsülni, hány ütést fogunk vinni. Bulis játék, ideális szórakozás fiataloknak!

Helyszíni jelentkezés is lehet, de csak ha marad még szabad hely:

Vigyázz(6)! Verseny
Úgy kell lerakni a lapokat növekvő számsorrendben, hogy ne Te légy, aki a sorba a hatodik lapot teszi. Kisebb gyerekek is gyorsan megtanulhatják akár a helyszínen. A 100-as számkör biztos ismerete kell hozzá.

Puzzle kirakó verseny. Másfél óra alatt kell megpróbálni az 500 db-os puzzle kirakását. 3-4 fős csapatok jelentkezését várjuk. Az 500 Ft-os nevezési díjért a kirakott puzzle-t hazavihetik a csapatok.

malom verseny
A klasszikus 2 személyes stratégiai játék.

Jelentkezéskor kérjük, adják meg nevüket, telefonszámukat, email címüket és hogy melyik versenyen indulnának.

Fotózz a Játék NAP-on
Versenyt hirdetünk: készítsetek a Játék NAP-on fotókat, és küldjétek be nekünk. A legjobb fotók készítőit díjazzuk!

Játékpályázatok eredményhirdetése
A Játék Hétvégén lesz három játékpályázatunk eredményhirdetése, és kiállítás a legszebb alkotásokból.
1. Játszik a család – rajzpályázat diákoknak. Tetszőleges technikával készített rajzokat várunk arról, amit és ahogy játszotok a családotokkal!
2. Csináld magad malomjáték. A malomjáték tábláját, bábuit bármilyen anyagból (pl. papír, nemez, bőr, fa, kerámia) és bármilyen technikával (pl. ceruzarajz, tus, vésés), elkészíthetitek. Adjunk ötleteket másoknak, hogyan lehet kreatív, esztétikus játékokat készíteni!
3. Kocka a művészetekben.

Játékkészítés is lesz a Játék NAP-on: Mátyás Attila több évtizede tanítja a gyerekeket arra, hogy hogyan lehet egyszerű eszközökkel nagyon érdekes játékokat, hangot adó, repülő szerkezeteket, táblás játékokat, feladványokat készíteni.

Az egész udvar a játékosoké: sokféle szabadtéri játékot próbálhatnak ki gyerekek és felnőttek egyaránt.

A játékasztalokon 300 féle társasjáték: családi, nyelvi, gémer, kvíz, készségfejlesztő és kooperatív társasjátékok, valamint logikai játékok lesznek.

Büfé
10.00-18.00 között büfé üzemel: lesz tea, kávé, szendvics, pogácsa, üdítő, ásványvíz, csoki.

2017. május 26. 14.00 - 2017. május 28. 18.00
fesztivál